Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

70 lecie Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Łodzi

„Wszystko było nie tak dawno, choć minęło tyle lat, przeleciała także młodość karuzela dawnych lat. Pozostały dziś wspomnienia, które echem niesie wiatr, a to święto jest nadzieją na powroty w dawny świat".

Jubileusz 70-lecia szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kaplicy szpitalnej, którą sprawowali zaprzyjaźnieni ojcowie Franciszkanie Konwentualni, a oprawę muzyczną przygotowali bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Po Eucharystii zaproszeni goście obejrzeli wystawę okolicznościową, kroniki szkolne, archiwalne dzienniki klasowe, a następnie udali się na część oficjalną uroczystości.

Odśpiewano hymn narodowy i hymn szkoły, były okolicznościowe przemówienia dyrekcji szkoły, szpitala oraz serdeczne życzenia zaproszonych gości. Przebywający aktualnie podopieczni przedstawili krótką scenkę na temat trudów bycia nauczycielem i sami również złożyli życzenia „czcigodnej jubilatce”.

Bardzo ciekawym wydarzeniem była prezentacja na temat historii szkoły, która była momentem wspominania osób pojawiających się na kolejnych zdjęciach, co sprawiło, że wytworzyła się bardzo rodzinna atmosfera.

Wśród zaproszonych gości byli miedzy innymi przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi: Dorota Gryta z-ca dyrektora Wydziału Edukacji w Łodzi, Elżbieta Wilczyńska inspektor szkolnictwa specjalnego, przedstawiciele władz szpitala dyrektor Waldemar Kowalczyk, ordynator oddziału pediatrycznego Anna Pankowska wraz z pielęgniarką oddziałową Grażyną Ślipską i pozostali pracownicy szpitala. Gościliśmy również emerytowani nauczyciele dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół specjalnych, przedstawicieli współpracujących z nami instytucji przyjaciół szkoły, absolwentów, uczniów, rodziców oraz obecną kadrę nauczycielską.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie przez dyrekcję szkoły Małgorzatę Żołowicz współpracownikom i sympatykom szkoły podziękowań za dotychczasową współpracę. Ostatnim punktem był wspólny poczęstunek i okazja do kolejnych rozmów i wspomnień.